Τα νέα του Απόλλωνα

You have 0 articles to compare. Do you want to see compare view now?

Compare
25 Σεπτεμβρίου 2017

Φιλική ισοπαλία  πήρε το αντρικό τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα προετοιμαζόμενη για την νέα αγωνιστική περίοδο για την Α2 κατηγορία κόντρα στην Δόξα Αγίου Παύλου  με 1-1 στα σετ στο κλειστό του

03 Αυγούστου 2017

Κλείνουν σιγά σιγά τα κενά στο  ρόστερ της νέας χρονιάς για το αντρικό τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα, που μετά την συμφωνία με εννέα αθλητές, ήρθαν σε συμφωνία με ακόμα τρεις παίχτες.

Μετά από μια δύσκολη χρονιά που έφερε την πρώτη στις τοπικές κατηγορίες, το γυναικείο τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα αναδιοργανώνεται με στόχο την επάνοδο στις εθνικές κατηγορίες της χώρας.

Ύστερα από αρκετά χρόνια απουσίας από την Α2 το αντρικό τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα επέστρεψε ως πρωταθλητής στην δεύτερη την τάξη  κατηγορία.

03 Απριλίου 2017

Την επάνοδο τους στην Α2 κατηγορία πανηγυρίζουν οι Πόντιοι μετά από έναν Γκραν γκινιολ  αγώνα που χρειάστηκε το χρυσό τάι μπρέικ για να στείλει τους «κοκκινόμαυρους» στον έβδομο ουρανό.

30 Μαρτίου 2017

Την ήττα και στον δεύτερο αγώνα των play off γνώρισε το αντρικό τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα από τον Καμπανιακό με 3-1 σετ στο κλειστό της Χαλάστρας και έτσι ισοφάρισαν οι «κόκκινοι» της Δυτικής Θεσσαλ

27 Μαρτίου 2017

Σε ένα κατάμεστο από φιλάθλους  ΔΑΚ Καλαμαριάς, το αντρικό τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα παρουσιάστηκε κατώτερο από τις ανάγκες του αγώνα και μοιραία γνώρισαν την ήττα με 1-3 στα σετ από τον Καμπαν

Με το κεφάλι ψηλά αποχαιρετά το γυναικείο τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα και την αγωνιστική περίοδο αλλά και την κατηγορία εκτός απροόπτου, κερδίζοντας στο σπίτι του της Ακαδημία Πρωταθλητών Πεύκων με
13 Μαρτίου 2017

Η πρώτη φάση των play off ολοκληρώθηκαν για τον Απόλλωνα επικρατώντας στο κλειστό Αλέξανδρος Νικολαΐδης της Πολίχνης, της Δόξας Αγίου Παύλου με 3-1 στα σετ περνώντας στην επόμενη φάση με 3-1 στις ν