05 Μαρτίου 2017

Με αμείωτο ρυθμό και παρά τις δυσμενής καιρικές συνθήκες(-9)  συνεχίζονται τα φιλικά προετοιμασίας του Απόλλωνα Σόλνας, με τους «κοκκινόμαυρους» να αποσπούν παλικαρίσια ισοπαλία, με 4-4 από ομάδα δυο κατηγορίες μεγαλύτερης τους.

Στο πρώτο μέρος και παρά τις ελλείψεις κυρίως από πλευράς Απόλλωνα, οι δυο ομάδες έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο με την γηπεδούχο ομάδα να προηγείται  στα πρώτα 30’ λεπτά με 3-0.  Σε αυτό το σημείο οι παίκτες της Σόλνας αντέδρασαν και στο 41’ μείωσαν για 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού οι «κοκκινόμαυροι» συνέχισαν την αντεπίθεση τους κάνοντας αρχικά στο 50’ το 3-2 και δεκάλεπτα αργότερα ισοφαρίζοντας σε 3-3. Το  παιχνίδι όμως είχε αλλά δυο τέρματα ένα για κάθε ομάδα μέχρι την λήξη του αγώνα για το τελικό 4-4.