Τα νέα του Απόλλωνα

10 Οκτωβρίου 2017

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του και στο πρωτάθλημα ο Απόλλωνας Κρύας Βρύσης, επικρατώντας εκτός έδρας της Δόξας Παλαιού Μυλοτόπου με 0-3.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για τους «κοκκινόμαυρους», μιας και στο 13’ λεπτό του αγώνα και ύστερα από πάσα του Παπαδοπούλου, ο επερχόμενος Μωυσίδης με πλασέ έγραφε το 0-1. Δεκάλεπτα αργότερα οι «βασιλιάδες του κάμπου» εκμεταλλεύτηκαν το λάθος των γηπεδούχων, με τον Μποζίδη να κλέβει την μπάλα, κάνοντας το 0-2.    Το τελικό 0-3 γράφτηκε στο 48’ λεπτό μετά από πάσα του Καραγιάννη για τον Μωυσίδη που με εύστοχο τρόπο έβαλε το δεύτερο του τέρμα στον αγώνα.

ΔΟΞΑ Π. ΜΥΛΟΤΟΠΟΥ (ΤΣΑΛΚΙΤΖΗΣ Κ.): Διαμαντίδης, Τριανταφυλλίδης, Σελέζνιοβ, Τόσιος, Τάντης, Θέμελης (62ο Τσίκος), Σωτηριάδης (69ο Γρηγορίου), Λυσίτσας Ν. (30ο λ.τ. Λυσίτσας Γ.), Σέλγκου, Χ΄΄αλεξιάδης, Βελισκάκης.
ΑΠΟΛΛΩΝ 1960 (ΜΗΤΣΑΚΗΣ Φ.): Σκαπέρδας, Γαβριηλίδης, Τσάλμας, Μπρέγου, Τσιρακίδης, Ζαφειρίου (75ο Παυλίδης), Παπαδόπουλος, Μποζίδης, Καραγιάννης (82ο Δημόπουλος), Καραφουλίδης (69ο Τσιόπτσης), Μωυσίδης (57ο Βεζυριανόπουλος)

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα!

Την πρώτη του φετινή νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Απόλλωνας Πευκοδάσους επικρατώντας με 1-2 στο γήπεδο του Ανθοφύτου και μάλιστα με ανατροπή. Στο πρώτο μέρος του αγώνα οι «κοκκινόμαυροι» βρεθήκαν πίσω στο σκορ, όμως με αντεπίθεση στο δεύτερο 45’ λεπτό κατάφεραν με γκολ των Μωυσιάδη και Θεοφανίδη να φέρουν τα πάνω κάτω πανηγυρίζοντας την πρώτη τους νίκη.