19 Νοεμβρίου 2017

Με κατοχή, ρυθμό και πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλων Πόντου κέρδισε με 2-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας

για τη 4η αγωνιστική του πρωταθληματος. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιώργος Βαζάκας πέρασε τον Τζέκο στη θέση του Χατζάρα, μετρώντας στη σύνθεση της ομάδα του δύο επιθετικούς με στόχο να πάρει κάτι από το παιχνίδι. Η Αναγέννηση αύξησε την κατοχή της αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει την εστία του Λόπεθ. Μετά το 70ο λεπτό οι κοκκινόμαυροι ανέβασαν ρυθμό. Στο 75ο λεπτό ο Απόλλων Πόντου διπλασίασε τα τέρματα του με το Χασομέρη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Ντούγκα από τα αριστερά. Ακόμη μία ευκαιρία με το Ντούγκα, ο οποίος στο 79ο λεπτό πλάσαρε μέσα από τη μεγάλη περιοχή στέλνωντας τη μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Γκέκα.

Οι Πόντιοι με αυτό το 2-0 κόντρα στην ομάδα της Καρδίτσας επιστρέφουν στις νίκες μετά από δύο διαδοχικές ισοπαλίες με Σπάρτη και Πανσερραϊκό.