16 Δεκεμβρίου 2017

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψαν οι «κοκκινόμαυροι» του κάμπου, επικρατώντας της νεανικής ομάδας της Δόξας Εξαπλατάνου με το ευρύ 4-0,

λίγες ημέρες πριν το μεγάλο παιχνίδι κυπέλλου με τον Αλμωπό Αριδαίας το ερχόμενο Σάββατο.

Με το καλημέρα του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 9’ λεπτό, όταν ο Καραγιάννης έβγαλε πάσα μέσα στην μικρή περιοχή και παρά την προσπάθεια του Δημητριάδη, με τον Τσιρακίδη να γραφεί το 1-0. Το δεύτερο τέρμα ήρθε στο 37’ λεπτό, όταν ο Παπαδόπουλος βγήκε όμορφα από τα δεξιά και με φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στο Γ’ της εστίας του Δημητριάδη, κάνοντας το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα οι «κοκκινόμαυροι» δεν σταμάτησαν να πιέζουν σε όλη την διάρκεια του αγώνα, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες μπροστά την εστία της Δόξας. Στο 63’ οι Πρίγκιπες έκανα το 3-0 με ωραίο πλασέ του Δημόπουλου. Το τελικό 4-0 έγραψε ο Μποζίδης στο 80’ με ωραίο δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στην γωνία της εστίας της Δόξας.

ΑΠΟΛΛΩΝ 1960 (ΜΗΤΣΑΚΗΣ Φ.): Σκαπέρδας, Γαβριηλίδης, Τσάλμας, Μπρέγου (79ο Τογρουζίδης), Τσιαρακίδης, Παπαδόπουλος , Μιχαηλίδης, Ζαφειρίου, Καραγιάννης (67ο Μποζίδης), Καραφουλίδης (58ο Τσιόπτσης), Δημόπουλος

ΔΟΞΑ ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ (ΤΣΑΜΑΡΔΟΣ Ι.): Δημητριάδης, Ντόγκαρης (81ο Τσικνίδης), Οξούζογλου (46ο Κιλικλής), Χαραμαλής, Γιαννούλτσης, Αδραμάνης, Κοντακτσής, Μποζίνης, Παπαδόπουλος (44ο Χοτζιάς), Χαλκίδης (58ο Ελευθεριάδης), Λεμονάκης