15 Ιανουαρίου 2017

Την ήττα με 74-86 γνώρισαν οι έφηβοι του Απόλλωνα από την GBA  και μάλιστα με ανατροπή στο δεύτερο μέρος του αγώνα.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα οι νεαροί αθλητές του Απόλλωνα, παίζοντας ένα εκπληκτικό αγώνα, κατάφεραν στο πρώτο δεκάλεπτο να προηγούνταν του GBA με 21-17. Στην δεύτερη περίοδο η απόσταση, παρέμεινε σε μονοψήφια διαφορά για το 38-34. Στην επανέναρξη του αγώνα οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και πέρασαν μπροστά στο σκορ, κλείνοντας την περίοδο με 52-65. Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο η διαφορά παγιώθηκε, με τους φιλοξενούμενους να κατακτούν το ροζ φύλλο αγώνα με 74-86.

Δεκάλεπτα: 21-17,38-34,52-65 και 74-86.

ΜΓΣΚ Απόλλων : (Κεσίδης) Ψυχλούδης 8, Μισαρόγλου 3, Κώνστας 4, Κυφωνίδης Κ. 5, Κιώτης 11, Κυφωνίδης Δ. 15(2), Γκόρο , Παππάς 16, Χασιώτης , Χατζηπαναγιώτου 8, Πράπας 3.

GBA:(Δεμέρτζης) Μποτσόγλου 1, Βενιζέλος 2, Λαζοπούλος 2, Βράκας , Μπαλαμπουγιούκης Π. 11(1), Μουταρέλος, Ντινάκης 11, Φωτιάδης 3(1), Μπαλαμπουγιούκης Δ. 12(2), Κουντουράκης 9, Νέσης 35(3).