15 Ιανουαρίου 2017

Δεν τα κατάφερε ούτε στον πρώτο αγώνα για το 2017 το αντρικό τμήμα μπάσκετ του Απόλλωνα, αν και πάλεψε τα πρώτα δυο δεκάλεπτα της αναμέτρησης και μοιραία γνώρισε την ήττα από τον ΓΣ Φαρσάλων με 100-73.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες έμεινα κοντά στο σκορ με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο τέλος με την ισχνή διαφορά ενός πόντου για το 29-28. Στην δεύτερη περίοδο τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο εύκολα για την ομάδα των Φαρσάλων, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το υπέρ τους σκορ για το 48-40.

Στην επανέναρξη η ομάδα των Φαρσάλων πάτησε….. γκάζι, αφήνοντας τους Πόντιους  αποσβολωμένους να κοιτούν την ομάδα της Λάρισας να φεύγει στο σκορ για το 75-57. Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο τα πράγματα ήταν ήδη προδικασμένα με το ροζ φύλλο να πηγαίνει στην πλευρά των Φαρσάλων και μάλιστα εύκολα με 100-73, με τους «κοκκινόμαυρους» να γνωρίζουν βαριά ήττα στο ξεκίνημα του νέου έτους.

Δεκάλεπτα: 29-28,48-40,75-57 και 100-73

ΓΣ Φαρσάλων:(Λιάγκας) Φούντας 19(5), Ίλτσογλου 9, Κούργιας 5, Λούτας 2, Ντίνος 6, Αναγνωστόπουλος Χρ. 7(1), Αναγνωστόπουλος Γ. 30(2), Παπακώστας 22, Τσιλούλης, Μακρής, Ντόνας.

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Γεωργιάδης- Γιαννικόπουλος) Χατζημιχαηλίδης, Αποστόλου 8(2), Γαϊτανίδης 2, Σουλούγκας 7(2), Κουκουλίδης 6, Αναστασίου 5, Μωυσίδης 7(1), Δοξάκης 7(1), Καλαμπόκης 2, Στυλιανίδης 15(1), Χατζής 4, Χατζίδης 10.