23 Ιανουαρίου 2017

Με νίκη συνέχισε την πορεία του αντρικό τμήμα παίδων του Απόλλωνα στο μπάσκετ μέσα στο κλειστό στην Ιωνία κόντρα στον τοπικό Ιωνικό με 51-57.

Από την πρώτη κιόλας περίοδο οι νεαροί παίχτες του Απόλλωνα δημιούργησαν απόσταση ασφαλείας από τους αντίπαλους τους κλείνοντας την περίοδο προηγούμενοι με 7-14. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Πόντιοι πάτησαν γκάζι και έφυγαν μπροστά στο σκορ με 16-38. Στην επανέναρξη τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο εύκολα με την διαφορά να ανεβαίνει στο 25-51. Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο τα πράγματα άλλαξαν με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται το χαλάρωμα του Απόλλωνα, πλησιάζοντας στο σκορ για το τελικό 51-57.

Δεκάλεπτα:7-14, 16-38, 24-51 και 51-57

Ιωνικός:(Γιάννης) Χαλβάτζης 8, Λαζαρίδης 3, Τζαμπάζης 3, Κυρσταυρίδης 2, Βαϊράμης 15(3), Σπάχο 2, Κείσίδης 16 Σαρησάββας 2.

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Κεσίδης) Ιωαννίδης, Μπιλίος, Μπατσέλας, Στάθης, Μικρός 4, Μπαδινάκης 2, Σαρασίδης 2, Σιμάρας 4, Ζάρρας 11(1), Ντίκουδης 19, Κοκονίδης 10, Πέππας 5(1).