12 Φεβρουαρίου 2017

Έσπασε το σερί των συνεχόμενων νικών, που δημιούργησαν οι Πόντιοι το τελευταίο χρονικό  διάστημα με τις επιτυχίες τους, γνωρίζοντας την ήττα με 75-57 από τους πρωτοπόρους του ομίλου Τιτάνων Παλαμά.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Πόντιοι έμειναν κοντά στους Τιτάνες για το 21-16. Στην δεύτερη περίοδο αν και οι «κοκκινόμαυροι» του κ.Γεωργιάδη προσπάθησαν να κάνουν την ανατροπή, όμως έμειναν πίσω στο σκορ για το 44-37, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανέναρξη οι παίχτες των δυο συλλόγων προσπάθησαν να ανεβάσουν την απόδοση τους κάνοντας τις «μάχες»…. μεγαλύτερες και στο τέλος της τρίτης περιόδου η διαφορά ήταν μόλις πέντε πόντους για το 55-50 υπέρ των γηπεδούχων. Στην τέταρτη περίοδο του αγώνα, μίλησε η έδρα με τους Τιτάνες να κατακτούν το ροζ φύλλο αγώνα με 75-57.

Επόμενος αντίπαλος των αντρών είναι εντός έδρας στις 19/2 η ΑΓΣ Ιωαννίνων.

Δεκάλεπτα: 21-16,44-37,55-50,75-57

Τιτάνες Παλαμά:(Φόρος) Μπιζιώτης 3(1), Πανάρας 14(1), Αργύρης , Γεωργατζάς 25(5), Παπαϊωάννου 13, Δερμιτζάκης 2, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου 2, Μούμογλου 6(1), Χατζής, Αποστολάκης 10.

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος) Χατζημιχαηλίδης 8(2), Αποστόλου 8(1), Γαϊτανίδης, Σουλούγκας 3(1), Κουκουλίδης 3, Αναστασίου 10, Μωυσίδης, Δοξάκης 5, Ρέμπελος, Στυλιανίδης 11, Χατζής, Χαντζίδης 9.