01 Μαρτίου 2017

Την ήττα από τον Αστέρα Ιπποδρομίου Μαντουλίδη γνώρισε  το τμήμα νεανίδων του Απόλλωνα με 41-70.

Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο τα κορίτσια του Μαντουλίδη, πάτησαν το γκάζι αφήνοντας τις νεαρές παίκτριες του Απόλλωνα πίσω στο σκορ με 6-12. Στην δεύτερη περίοδο  η διαφορά αντί να μικρύνει, αντίθετα αυξανόταν  πηγαίνοντας στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες με το υπέρ τους 17-30.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα τα κορίτσια του Απόλλωνα προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά δείχνοντας ένα σαφώς καλύτερο πρόσωπο και στο τέλος της τρίτης περιόδου το σκορ ήταν 33-44. Κάπου εκεί όμως ήρθε η κατάρρευση για το νεανικό σύνολο των Ποντίων με το ροζ φύλλο αγώνα να πηγαίνει στον Μαντουλίδη για το τελικό 41-70.

Δεκάλεπτα: 6-12,17-30, 33-44, 41-70

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Καρακασίδου-Γκογκάκης) Τσουρίλα, Καραγεωργίου 7, Πολυχρονιάδου 6(1), Μαϊδατση 16(1), Βουλώνη 2, Νεφελούδη 6, Σπανούδη 4.

Αστέρας Ιπποδρομίου- Μαντουλίδη:(Παλαμουτίδου) Φιλιώκη, Σαββοπούλου Α. 2, Σιφναϊου Δ. 1, Νάκη, Κουλαρτσά 4, Τσιστράκη, Παπαδοπούλου Δ. 27, Λέξα 20, Παπαδοπούλου Α. 6,  Γεκτίδη Ε. 9, Γεκτίδη Φ. 1.