05 Μαρτίου 2017

Με νίκη συνέχισαν οι έφηβοι του Απόλλωνα κερδίζοντας στο κλειστό της Καλαμαριάς τον Ναύαρχος Βότση με 61-46 περνώντας προβάδισμα δεκαπέντε πόντων για τον επόμενο αγώνα της σειράς.

Ο αγώνας ξεκίνησε  με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για τους Πόντιους παίρνοντας προβάδισμα  επτά πόντων, για το 19-12.  Στην δεύτερη περίοδο η διαφορά μεγάλωσε με τους νεαρούς παίχτες του Απόλλωνα να πηγαίνουν στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με 36-24.

Στην επανέναρξη του αγώνα οι «κοκκινόμαυροι» κράτησαν διψήφια διαφορά αυξομειώνοντας την απόσταση για το 54-40. Στην τέταρτη περίοδο η διαφορά αυτή έμεινε ως το τέλος με το ροζ φύλλο αγώνα να πηγαίνει στα χεριά του  Απόλλωνα  με 61-46.

Δεκάλεπτα: 19-12,36-24,54-40,61-46

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Κεσίδης) Μαλαχίας, Ιωσήφ, Χατζηπαναγιώτου Λ., Χασιώτης, Μισαρόγλου, Κυφωνίδης Δ. 18(1), Κιώτης 18(2), Πάππας 13, Γκόρος 4, Κώνστας 4, Κυφωνίδης Κ. 2, Ντικούδης 2.

Ναύαρχος Βότσης:(Μανωλόπουλος) Μιχαηλίδης 2, Χαβούζης , Μανάβης 8, Μητζαρίδης 19(1), Βλαχόπουλος 7(2), Καρατσιβούδης , Ανδρεανίδης 2, Κακαγίας 6(2), Καλησπεράτος 2, Κλήματας, Ματζαβίνος, Ασημάκης.