03 Απριλίου 2017

Με νίκη συνέχισαν  τις υποχρεώσεις τους οι γυναίκες του Απόλλωνα για την Α2’ κερδίζοντας μέσα στην Δράμα τους Τιτάνες με 46-47 χωρίς να χρειαστεί να παίξουν ιδιαίτερο μπάσκετ. Μετά την νίκη τους αυτή, οι «κοκκινόμαυρες» μένουν σίγουρα ότι και να γίνει στον τελευταίο αγώνα πρωταθλήματος στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Πόντιες δημιούργησαν απόσταση ασφαλείας για το 7-20. Στην δεύτερη περίοδο μείωσαν τον ρυθμό τους κλείνοντας το πρώτο μέρος του αγώνα με το υπέρ τους 14-27.

Στην επανέναρξη της αναμέτρησης δεν άλλαξαν δραστικά τα πράγματα με τις «κοκκινόμαυρες» να κλείνουν την τρίτη περίοδο με 21-39. Το τέταρτο δεκάλεπτο απέκτησε ενδιαφέρον με τις γηπεδούχες απλά να μειώνουν την απόσταση για το τελικό 36-47.

Δεκάλεπτα 7-20, 14-27, 21-39, 36-47.

Τιτάνες Δράμας (Καρατσομπάνης) Στάικου, Καριώτη Κ.2 , Σαμολαδά 13(3), Αρσένογλου, Γαϊτάνη 13(1), Γιαντσιώρη 6, Κυριακίδου 2.

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Γκογκάκης- Καρακασίδου)Σταμπή 7, Ιγγλέζου 8(2), Καλαντίδου 13, Ακσεχέρογλου 13, Σολωμού 4, Γραμματικού 2.