10 Δεκεμβρίου 2017

Σε ένα ακόμα ματς οι γυναίκες του Απόλλωνα έμειναν μακριά  από την χαρά της νίκης, γνωρίζοντας την ήττα με 45-37 από τον Πιερικό Αρχέλαο σε αγώνα εκτός έδρας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν μαζί στο σκορ, κλείνοντας την πρώτη περίοδο με 17-15. Το ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια  με το σκορ υπέρ των γηπεδούχων με 26-25.

Τα κορίτσια του Απόλλωνα, αν και προσπάθησαν στην επανέναρξη του αγώνα έμειναν και πάλι πίσω στο σκορ με 36-34.  Αν και όλα έδειχναν ότι οι δυο ομάδες θα πήγαιναν πόντο-πόντο, τελικά η αφλογιστία των γυναικών του Απόλλωνα έδωσε την νίκη στην ομάδα του Πιερικού με 45-37.

Δεκάλεπτα: 17-15, 26-25, 36-34, 45-37

Πιερικός Αρχέλαος:(Τσιρογιάννης) Λεκάι, Καραλή, Αμβρακίδου, Φλώρου 25, Λάππα 3, Μπαγκλαρίδου, Γκοτζαμλάνη, Καρατάσιου, Μουστακίδου 9, Δημητριάδου, Ζουγκουρίδου 8, Γκρίτζαλη.

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Γκογκάκης) Αντωνιάδου 2, Ιγγλέζου, Τσίτσου 4(1), Παπαρέντη, Παλάνη 2, Ευσταθίου, Ακσεχέρογλου 10, Σιφναίου, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 8(1), Παπαϊωάννου, Θωμάρεϊς 9.