18 Δεκεμβρίου 2017

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής κατηγορίας του μπάσκετ γνώρισε το αντρικό τμήμα  του Απόλλωνα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Αίαντα Εύοσμου με 79-51.

Οι «κοκκινόμαυροι» χωρίς να καταφέρουν να απειλήσουν ιδιαίτερα τους αντίπαλους τους είδα την πρώτη περίοδο να κλείνει με διπλάσια διαφορά για το 26-13. Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι κράτησαν με χαρακτηριστική άνεση την απόσταση τους διευρύνοντας την για το 48-26.

Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο μέρος του αγώνα με τους παίκτες του Αίαντα να κλείνουν την περίοδο με το υπέρ τους 65-38.  Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο το μόνο που άλλαξε ήταν η διαφορά με το ροζ φύλλο αγώνα να πηγαίνει στους γηπεδούχους με 79-51.

Δεκάλεπτα: 26-13, 48-26, 65-38, 79-51.

Αίας Εύοσμου:(Γυμνόπουλος- Κόρκας) Μαλολάρι 2, Δοξάκης 9(3), Βαρδής 3(1), Φωτόπουλος, Σίσιου, Νησιώτης 12(2), Τσαούσης 6, Σεκαδάκης Γ. 2, Μέσης 14(1), Νικολούδης 16(2), Μπαλτζόπουλος 11(1), Σεκαδάκης Δ., 4.

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Γεωργιάδης- Κεσίδης) Αποστόλου 9(1), Χαρτόπουλος 4, Μισιλού, Κουκουλίδης 7(1), Μαχαιριανάκης 4, Σταματέλος 2, Σπυρόπουλος 3, Κιότης 9(2), Καλαμπόκης, Χατζίδης 8, Τσουτσούκας 1, Στυλιανίδης 4.