07 Ιανουαρίου 2018

Σε ένα κακό αγωνιστικά παιχνίδι

οι «κοκκινόμαυρες»  του Απόλλωνα γνώρισαν μια ακόμα ήττα, αυτήν την φόρα από τον Άρη εκτός έδρας με 50-48 και έτσι ξεκίνησαν το 2018 με το αριστερό.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να βαδίζουν μέχρι το τέλος της πρώτης περιόδου κοντά στο σκορ, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με το αποτέλεσμα  να δείχνει το 9-7. Στην δεύτερη περίοδο οι «κοκκινόμαυρες» κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ, κλείνοντας το πρώτο μέρος του αγώνα με το υπέρ τους 23-25.

Στην επανέναρξη,  αν και οι Πόντιες ήθελαν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ, είδαν τις γηπεδούχες να κάνουν την δική τους ανατροπή, κλείνοντας το τρίτο μέρος του αγώνα με το υπέρ τους 37-34. Στην τελευταία  περίοδο οι «μάχες» άναψαν, με τις  «κιτρινόμαυρες»  να κατακτούν ένα δύσκολο ροζ φύλλο αγώνα και με τις παίκτριες του Απόλλωνα να  συνεχίζουν τα αρνητικά αποτελέσματα.

Επόμενος αγώνας  για τις «κοκκινόμαυρες» είναι την ερχόμενη Κυριακή εντός έδρας με τον Ναύαρχο Βότση.

Δεκάλεπτα: 9-7, 23-25, 37-34, 50-48.

ΑΣ Άρης :(Κουλακιώτη- Ξενίδης) Κωστανάκη 4, Γράψα 9, Καραβέλη 14(1), Βαντσιούρη , Αντωνιάδου 13, Κωφοκώτσιου 2,  Βεντούρα 2, Πλατσά 6, Λαγκαδιώτου, Γκομπετζίσβλι.

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Γκογκάκης- Καρακασίδου) Αντωνιάδου 9, Τσίτσιου 6, Ιγγλέζου 3(1), Παλλάνη 5, Ακσεχέρογλου 13, Διαμαντίδου 2, Σιφναίου 5, Οικονόμου 2,Καϊμακτσή, Παπαρέντη 2, Θωμάρεϊς 1.