14 Ιανουαρίου 2018

Την πρώτη του

νίκη για το 2018, αλλά παράλληλα και πρώτη μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα, πήρε το γυναικείο τμήμα μπάσκετ του Απόλλωνα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Ναύαρχο Βότση στο κλειστό της Μίκρας με 40-48.

Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο οι Πόντιες επέβαλαν τον ρυθμό τους κλείνοντας την περίοδο στο συν τέσσερα για το 11-15.  Στο δεύτερο δεκάλεπτο  η διαφορά δεν μειώθηκε πηγαίνοντας στο ημίχρονο της αναμέτρησης με το υπέρ τους 19-23.

Στην επανέναρξη του αγώνα οι «κοκκινόμαυρες»  απλά κράτησαν το μομέντουμ ,κλείνοντας την τρίτη περίοδο με το υπέρ τους  28-36.  Στο τελευταίο δεκάλεπτο το μόνο που άλλαξε ήταν το σκορ , με το ροζ φύλλο αγώνα να πηγαίνει στα χέρια του Απόλλωνα με το τελικό 40-48.

Επόμενος αντίπαλος των γυναικών την ερχόμενη Κυριακή εντός έδρας η ομάδα του Ε.Ο Σταυρούπολης.

Δεκάλεπτα: 11-15,19-23,28-36,40-48

Ναύαρχος Βότσης(Μαυρίδης) Καζαντζή Σπ.  5(1), Καζαντζή Στ. 9, Χρυσοστομίδου , Αραμπατζή , Τερεζή , Τσελεμπή 12, Αβραμίδου 10, Παπνικολάου 4.

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Γκογκάκης- Καρακασίδου) Αντωνιάδου 8, Παλλάνη 13(1), Οικονόμου 8, Σιφναίου 4, Διαμαντίδου 8, Καϊμακτσή 2, Παπαρέντη 3(1), Ιγγλέζου, Παπαϊωάννου.