28 Ιανουαρίου 2018

Την ήττα από

τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ηρακλή γνώρισαν οι γυναίκες του Απόλλωνα από τον ημίθεο με 69-40.

Οι «κοκκινόμαυρες» χωρίς να μπορούν να πιέσουν σε κανένα σημείο του αγώνα τις γηπεδούχες, είδαν την πρώτη περίοδο να τελειώνει στο 19-7. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά ξεπέρασε τους 20 πόντους , πηγαίνοντας στο ημίχρονο με το σκορ να δείχνει το 40-16. Στο δεύτερο μέρος του αγώνα οι παίκτριες του Ηρακλή απλά κρατούσαν την υπέρ τους διαφορά, κλείνοντας την τρίτη περίοδο στο 60-29. Στην τέταρτη περίοδο το μόνο που άλλαξε ήταν το σκορ, με τον Ηρακλή να παίρνει ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 69-40.

Οι Πόντιες την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζουν σε εντός έδρας αγώνα την ουραγό της βαθμολογίας Ασπίδα Ξάνθης.

Δεκάλεπτα: 19-7, 40-16, 60-29, 69-40

ΓΣ Ηρακλής (Λαμπρόπουλος) Τσουμπερλή 10, Γιαννοπούλου 15(1), Παπαβασιλείου 14(2), Ελευθεριάδου 1, Θωμά 12(3), Μυγδαλιά 6, Τζιότζιου 7, Λογδανίδου 2, Γιαννούδη 2.

ΜΓΣΚ Απόλλων (Γκογκάκης- Καρακασίδου) Ιγγλέζου 5(1), Παλλάνη 8(2), Αντωνιάδου 7 (1), Οικονόμου 4, Ακσεχέρογλου 2, Σιφναίου , Διαμαντίδου 7(1), Παπαϊωάννου 2, Καϊμακτσή 2, Παπαρέντη , Θωμάρεϊς 3.