11 Φεβρουαρίου 2018

Για τα...

καλά φαίνεται πως έχουν πάρει μπρος τα κορίτσια του Απόλλωνα σημειώνοντας νέα εκτός έδρας νίκη, αυτήν την φόρα κόντρα στην Ολύμπια Λάρισας με 55-59.

Ο αγώνας από τα πρώτα λεπτά ήταν αμφίρροπος, με τις δυο ομάδες να βαδίζουν μαζί στο σκορ, κλείνοντας την πρώτη περίοδο με 14-12 υπέρ της Ολύμπιας. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτριες του Χρήστου Γκογκάκη έφεραν τα πάνω κάτω και πέρασαν αυτές μπροστά στο σκορ, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με το ισχνό σε διαφορά σκορ 26-29.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα, αν και τα κορίτσια του Απόλλωνα προσπάθησαν να πάρουν διαφορά, έκλεισαν την περίοδο με 38-42. Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, οι μάχες άναψαν για τα καλά, ωστόσο το ροζ φύλλο αγώνα πήγε στα χέρια του Απόλλωνα με 55-59.

Δεκάλεπτα: 14-12,26-29, 38-42,55-59

Ολυμπία Λάρισας (Λόφτι) Μιχαηλίδου , Σολωμού 11(3), Σουλιώτη 9(1), Λιάσκου 2, Σκαρλή, Κουτσουνούρη 16, Μπενέκη 17

ΜΓΣΚ Απόλλων (Γκογκάκης- Καρακασίδου) Ιγγλέζου 4(1), Αντωνιάδου 15(3), Παπαρέντη , Οικονόμου 2, Παλλάνη 10(3), Ακσεχέρογλου 8, Ευσταθίου , Σιφναίου 7(1), Διαμαντίδου 8, Καϊμακτσή 6,Παπαϊωάννου.