23 Απριλίου 2018

Νίκη με ανατροπή και στον έξτρα χρόνο, πανηγύρισε το αντρικό τμήμα μπάσκετ του Απόλλωνα επικρατώντας με 76-81 του Μαντουλίδη, μέσα στο κλειστό του εκπαιδευτηρίου.

Οι Πόντιοι ξεκίνησαν τον αγώνα θέλοντας να κατακτήσουν ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα, όμως στο τέλος της πρώτης περιόδου ήταν μπροστά με το ισχνό 19-21. Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι μπήκαν αυτοί μπροστά στο σκορ, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με το υπέρ τους 37-34.

Στο δεύτερο κομμάτι του παιχνιδιού οι δυο ομάδες έδωσαν δυνατές «μάχες» προσπαθώντας να πάρουν την νίκη. Στο τέλος της κανονικής διάρκειας οι δυο ομάδες έμειναν ισόπαλες με 68-68. Αυτό οδήγησε το παιχνίδι στο έξτρα πεντάλεπτο με τους Πόντιους να κατακτούν το ροζ φύλλο αγώνα με 76-81.

Δεκάλεπτα: 19-21, 37-34,54-56,68-68 (κ.α) 76-81

Ε. Μαντουλίδης :(Ντολόπουλος) Ρόπουτης 2, Τάκης 3, Μπέλλος 9, Γκαντίδης 2, Γιαννακός , Ρεφατλάρι 21(5), Γεωργίου, Γραβάνης 21, Γάκης, Τσιριλάκης 4, Γκύζης 14

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Γεωργιάδης- Κεσίδης) Αποστόλου 19(1), Μυθίλλου 1, Σταματέλλος 23(5), Κουκουλίδης 10(1), Ανδρεάδης , Καλαμπόκης 6, Κιώτης , Χαντζίδης 11(1), Σπυρόπουλος 11,Χασιώτης.