23 Απριλίου 2018

Με το αριστερό αποχαιρέτισαν την χρονιά οι γυναίκες του Απόλλωνα γνωρίζοντας την ήττα στην έδρα τους από τον Άρη με 39-46. Αυτό ήταν παράλληλα και το τελευταίο παιχνίδι του προπονητή των Ποντίων κ.Γκογκάκη στο πάγκο του Απόλλωνα.

Οι «κοκκινόμαυρες» στο πρώτο μέρος του αγώνα παίζοντας με πάθος και διάθεση κατάφεραν να κρατηθούν κοντά στο σκορ μέχρι το ημίχρονο και το 20-21.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενες εκμεταλλευτήκαν την καθίζηση των Ποντίων και με ένα επιμέρους σκορ 2-10, κατάφεραν να ανοίξουν την απόσταση στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με 22-31. Στην τελευταία περίοδο οι Πόντιες προσπάθησαν για την ανατροπή, όμως το ροζ φύλλο αγώνα πήγε στα χέρια του Άρη με 39-46.

Στο γήπεδο βρέθηκε και η Κατερίνα Καλαντίδου που πρόσφατα έκανε επέμβαση στο πόδι της, θέλοντας να στηρίξει τις συμπαίκτριες της.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του ΜΓΣΚ Απόλλωνα « Μετά από τρία χρόνια άριστης συνεργασίας ήρθε η ώρα να χωρίσουν οι δρόμοι μας με τον coach Γκογκάκη. Χρήστο σου ευχόμαστε καλή συνέχεια σε ότι και αν κάνεις».

Δεκάλεπτα: 12-14,20-21,22-31,39-46

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Γκογκάκης-Καρακασίδου) Αντωνιάδου Σ. 11(1), Ιγγλέζου 4, Καϊμακτσή 11(1), Οικονόμου 3(1), Παλλάνη 2, Ακσεχέρογλου 6, Ευσταθίου, Σιφναίου 2, Παπαϊωάννου, Παπαρέντη, Διαμαντίδου.

ΑΣ Άρης :(Βαχαροπούλου) Γράψα 12(2), Βαντσιούρη 3(1), Καραβέλη 2, Κωστανάκη 5, Γκρίτζαλη 2, Αντωνιάδου Α. 14, Κωφοκώτσιου , Βεντούρα 2, Γκομπετζισβίλι 6.