07 Μαΐου 2018

Δεν τα κατάφεραν οι άντρες του Απόλλωνα στην Κομοτηνή, γνωρίζοντας την ήττα με 83-73 από την τοπική ομάδα.

Οι Πόντιοι μπήκαν στο παιχνίδι με αρκετό άγχος παρ’ ότι την σημασία της νίκης ήθελαν οι γηπεδούχοι. Αυτό οδήγησε σιγά – σιγά τους «πράσινους» της Κομοτηνής να δημιουργούν απόσταση ασφαλείας, κλείνοντας την πρώτη περίοδο με διαφορά εννέα πόντων για το 23-14. Στην δεύτερη περίοδο η απόσταση έμεινε ως έχει, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το σκορ να δείχνει το 47-38.

Στην επανάληψη οι δυο ομάδες προσπάθησαν, όμως έμειναν στην ίδια απόσταση κλείνοντας την τρίτη περίοδο στο 62-54. Αυτή η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στην τέταρτη περίοδο του παιχνιδιού , με το ροζ φύλλο αγώνα να πηγαίνει στα χέρια της Κομοτηνής με 83-73.

Δεκάλεπτα: 23-14,47-38, 62-54, 83-73

ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής: (Δάφτσης) Παπαδόπουλος 3(1), Κιμπάρης , Καραμπίνης 2, Μαγουλάς 25(2), Καραμανλής 6, Δάτσης 5, Γκιρίτσης, Κυφωνίδης 16(1), Φωτακάκης, Σπέντζος 12(3), Θεοδωρίδης 11.

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Γεωργιάδης- Κεσίδης) Χασιώτης , Αποστόλου 29(5), Μυσιρλού 6(1), Κουκουλίδης 12(1), Τσαματάνης , Ανδρέαδης , Καλαμπόκης 6, Κιότης 11(1), Χατζίδης 9.