23 Οκτωβρίου 2016

Την ήττα και μάλιστα με άνεση γνώρισα τα κορίτσια του Απόλλωνα για την 2η αγωνιστική ημέρα στην Α2’ κατηγορία από τον Ηρακλή εκτός έδρας με 52-36.

Χωρίς να προβάρουν ιδιαίτερη αντίσταση τα κορίτσια του Απόλλωνα, είδαν από το πρώτα κιόλας δεκάλεπτο του αγώνα, τις γηπεδουχές να ξεφεύγουν στο σκορ για το 15-9.

Στην δεύτερη περίοδο τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα με τον Ηρακλή να φτάνει την διαφορά στο τέλος στο +10 και το 27-17. Στην επανέναρξη του αγώνα η κατάσταση δεν άλλαξε από πλευρά Ποντίων μένοντας σταθερά σε διαφορά διψήφια και το 36-24. Η τέταρτη και τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με την γηπεδούχο ομάδα να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με 52-36.

Δεκάλεπτα: 15-9, 27-17, 36-24, 52-36

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Καρκαλέσης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου 2, Τσουμπερλή 2, Κωτούλα 17(2), Γιαννούδη 9, Τσαμπούρη 13(3), Μαργαρίτη 2, Κομνηνού 1, Τζιότζιου 6, Καρακούλα.

ΜΓΣΚ ΑΠΟΛΛΩΝ (Καρακασίδου-Γκογκάκης): Σταμπή 3, Ιγγλέζου, Παπαρέντη 3(1), Τσίτσου 1, Καλαντίδου 5, Ακσεχέρογλου, Σολωμού 8, Φλώρου 8, Καϊμακτσή 8