30 Οκτωβρίου 2016

Μακριά από τις δυνατότητες τους, έμειναν για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα το αντρικό τμήμα  μπάσκετ του Απόλλωνα, γνωρίζοντας την ήττα και μάλιστα εντός έδρας από τους  Τιτάνες Παλαμά με 62-70.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι «κοκκινόμαυροι» το πάλεψαν μένοντας κοντά στους Καρδιτσιώτες  στο σκορ με 18-20. Στην δεύτερη περίοδο με ένα ξέσπασμα των παιχτών του Τιτάνα η διαφορά ξέφυγε φτάνοντας ακόμα και σε διψήφια νούμερα παγιώνοντας μια απόσταση ασφαλείας από τους Πόντιους για το 32-42. Στην επανάληψη αν και οι παίχτες του Απόλλωνα προσπάθησαν μειώνοντας ακόμα στους τέσσερις όμως οι φιλοξενούμενοι έβρισκαν λύσεις στις «παγίδες» που έβαζε ο προπονητής των Ποντίων και κρατούσαν την διαφορά σταθερά πάνω από 8ο πόντους. Στην τέταρτη περίοδο η μάχη έγινε ακόμα πιο δύσκολη όμως και πάλι με  σειρά εύστοχων σουτ ο Παλαμάς πηρέ την νίκη με 62-70. Επόμενος αντίπαλος ο ΑΓΣ Ιωαννίνων την επομένη Κυριακή ,ενώ τέλος στην βαθμολογία έμειναν στους 4 βαθμούς και την 9η θέση της βαθμολογίας.