20 Νοεμβρίου 2016

Σε ένα εξαιρετικά δύσκολο αγώνα κόντρα στην Αναγέννηση Νέο Ρυσίου, οι παίχτριες του Απόλλωνα πάλεψαν να κάνουν ζημία στην δεύτερη της βαθμολογίας, όμως γνώρισαν την ήττα με 1-3.

Το νεανικό συγκρότημα των Ποντίων, αν και πάλεψαν σχεδόν σε όλη την διάρκεια του αγώνα, προσπαθώντας να κάνουν την ζημία στην ομάδα του Νέου Ρυσίου τελικώς γνώρισαν από την ανώτερη παίχτηκα ομάδα της Αναγέννησης την ήττα με 1-3. Στο πρώτο σετ οι «κοκκινόμαυρες» αν και πάλεψαν έμειναν πίσω στο σκορ γνωρίζοντας μοίρα την απώλεια του πρώτου σετ με 18-25. Στο δεύτερο σετ με αρκετά αποθέματα δύναμης αλλά και πιο σοβαρή στην κρίσιμη στιγμή πήραν το σετ  με 28-26. Στο τρίτο σετ υπήρξε αγωνιστική καθίζηση, βλέποντας τις αντίπαλους τους να αρπάζουν το σετ με 12-25. Στο τέταρτο και πλέον κρίσιμο σετ οι παίχτριες του Απόλλωνα προσπάθησαν μέχρι τελευταία στιγμή να πάρουν το σετ , που όμως κατέληξε στα χεριά των πρασίνων με 23-25 για το τελικό 1-3.  Επόμενος αντίπαλος των κοριτσιών του Απόλλωνα είναι η ουραγός της βαθμολογίας ομάδα του Πήγασου στο κλειστό της Πολίχνης.