28 Οκτωβρίου 2017

Ο Απόλλωνας κατάφερε να κάνει το δυο στα δυο  στον όμιλο του, επικρατώντας  εκτός έδρας του ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής με 0-3 στα σετ.

Οι «κοκκινόμαυροι» παίζοντας με ωραίο τρόπο κατάφεραν να πάρουν το πρώτο σετ με σκορ 20-25. Στο δεύτερο οι δυο ομάδες πάλεψαν σκληρά για να το κατακτήσουν, με τους φιλοξενούμενους να το κατακτούν έστω και δύσκολα με 25-27 για το 0-2 στα σετ. Στο τρίτο η διαφορά του Απόλλωνα ήταν τέτοια που έδωσε σχετικά εύκολα την νίκη με 0-3 στα σετ με σκορ 19-25, παρά τα έντονα παράπονα από πλευράς γηπεδούχων.

Μετά την νίκη τους αυτήν, οι Πόντιοι μένουν στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας με 6 βαθμούς , ενώ την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζουν εντός έδρας τον Α.Ο. Σερρών το Σάββατο στις 18:00 στο ΔΑΚ Καλαμαριάς.