18 Δεκεμβρίου 2017

Την ήττα στα σημεία λόγο απειρίας και πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, γνώρισε το γυναικείο τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα στο κλειστό της Καλαμαριάς, από την ΜΕΝΤ με 0-3.

Οι νεαρές «κοκκινόμαυρες» στο πρώτο σετ του αγώνα δεν κατάφεραν προβάλουν  μεγάλη αντίσταση, χάνοντας το πρώτο σετ με 18-25. Στο δεύτερο σετ, αν και οι Πόντιες βρεθήκαν πίσω στο σκορ ακόμα και με δέκα πόντους διαφορά, κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι τους και να κάνουν «ντέρμπι» τον αγώνα πηγαίνοντας πόντο- πόντο το σετ. Η απειρία όμως μέτρησε υπέρ των φιλοξενούμενων κατακτώντας το σετ με 23-25. Στο τρίτο σετ οι νεαρές παίκτριες του Απόλλωνα πάλεψαν, όμως ατομικά λάθη σε κρίσιμα σημεία έδωσε πολύτιμους πόντους στις αντίπαλες τους για το τελικό 0-3 με σκορ 18-25.