13 Ιανουαρίου 2018

Πιο δύσκολα απ’ ότι...

δείχνει το τελικό σκορ, ηττήθηκε το αντρικό τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα για τον  πρώτο αγώνα για το 2018, απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Άθλου Ορεστιάδας με 1-3.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να βαδίζουν μαζί στο σκορ, πάρα την προσπάθεια των φιλοξενούμενων να δημιουργήσουν μετά το 16-16 ένα μαξιλαράκι ασφαλείας. Το πρώτο σετ πήγε στους Εβρίτες  με 23-25. Στο δεύτερο σετ, η ομάδα του Απόλλωνα ήταν αυτή που επέβαλε τον ρυθμό στον αγώνα, ξεκινώντας  με 6-0. Πάρα τις προσπάθειες να ροκανίσουν την διαφορά οι φιλοξενούμενοι είδαν τους Πόντιους να κάνουν το 1-1 με 25-16.    Στο τρίτο σετ, αν και οι δυο ομάδες συναγωνιστήκαν στο ποιος θα πάρει το σετ, τελικά αυτό πήγε και πάλι με δυσκολία στα χέρια της Ορεστιάδας με 23-25. Στο τέταρτο και τελευταίο οι παίκτες του Απόλλωνα προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, όμως στις λεπτομέρειες στα κρίσιμα σημεία έγειρε την πλάστιγγα στους φιλοξενούμενους με 24-26 για το τελικό 1-3.