31 Οκτωβρίου 2016

Αν και πάλεψαν τα κορίτσια του Απόλλωνα τελικός  γνώρισαν την ήττα στο Δρυμό Λαγκαδά από τον Μυγδονιακό με 3-0 σετ.

Οι γηπεδούχες με όπλο τους την άμυνα αλλά και το καλό σερβίς, έδειξαν την διαφορά επίπεδου που έχουν,  από το νεανικό και άκρως μαχητικό σύνολο των Ποντίων. Το πρώτο σετ αν και οι νεαρές «κοκκινόμαυρες» το πάλεψαν το εχασαν με 25-18. Στο δεύτερο σετ τα πράγματα ήταν μονόλογος από πλευράς Μυγδονιακού μιας και πήραν το σετ με 25-13.  Στο τρίτο σετ οι Πόντιες πάλεψαν να το πάρουν, όμως οι γηπεδούχες το κατέκτησαν έστω και δύσκολα με 25-22. Επόμενες αντίπαλες για το γυναίκειο τμήμα είναι την ερχόμενη Κυριακή εντός έδρας με τον Αριστοτέλη Επανομής στις 20:00.

Σύνθεση Απόλλωνα: (Ιωάννης Σούρβαλης) Πασπαλά, Ζορπίδου, Σουλιώτη, Ιβρωμίχαλου Α., Ιβρωμίχαλου Δ., Μπαρμπαλιού, Κυροπούλου, Σπύρου, Χιτσκούδη, Γκορίτσα, Κυριακίδου, Συνεφιαρίδου, Χατζηανδρέα.