26 Νοεμβρίου 2016

Ήττα και παράπονα για την διαιτησία από τους ανθρώπους του αντρικού τμήματος  χάντμπολ του Απόλλωνα, που γνώρισε την ήττα από τον Αλέξανδρο Αξιούπολης με 26-23.

Μετά την νίκη τους την προηγούμενη αγωνιστική, ο Απόλλωνας γνώρισε την άδικη ήττα από τον Αλέξανδρο Αξιούπολις με 26-23.  Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για τους «κοκκινόμαυρους» μιας και στο πρώτο κιόλας λεπτό είχαν την αποβολή με απευθείας κόκκινη κάρτα του βασικού τερματοφύλακα του ομάδας Χρήστου Δουλαβέρη για επικίνδυνο παίξιμο ,κάτι που εκτός από την αναστάτωση  έφερε και την δυνατότητα στους γηπεδούχους να ξεφύγουν στο σκορ, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με υπέρ τους σκορ να είναι στο 16-8.

Στην επανέναρξη οι Πόντιοι προσπαθώντας να κάνουν την επική ανατροπή που σε ένα βαθμό τα κατάφεραν κάνοντας τα παιχνίδι πραγματικά ντέρμπι, και  βγάζοντας από μέσα τους όλες τους τις δυνάμεις προσπαθώντας να πάρουν την νίκη. Κάτι που δεν κατέστη δυνατό γνωρίζοντας την δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα με 26-23.

Στο κλειστό της Αξιούπολης βρεθήκαν και μελή του Απόλλωνα Πευκοδάσους.