04 Μαρτίου 2018

Σε έναν αγώνα

που είχε πάρα πολλά πέναλτι, ο Απόλλωνας ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος , επικρατώντας άνετα του Μακεδών με 34-20 στο σπίτι του χάντμπολ.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους Πόντιους να κάνουν εύκολα και γρήγορα το 0-4, κρατώντας παράλληλα και τον ρυθμό του αγώνα, παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων να μειώσουν και να ξανά μπουν στον αγώνα, μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Οι «κοκκινόμαυροι» δημιούργησαν διαφορά ασφαλείας πηγαίνοντας στην ανάπαυλα με το υπέρ τους 11-19.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι το μόνο που χρειάστηκαν να κάνουν ήταν να κρατούν την διαφορά τους σε διψήφιο νούμερο κατακτώντας μια ακόμα νίκη με το τελικό 34-20.

Στα μικρά -μικρά του αγώνα, όμορφη αίσθηση άφησε η συμμετοχή της ακαδημίας χάντμπολ του Απόλλωνα στο ημίχρονο του αγώνα σκορπίζοντας χαρά και στους μικρούς λάτρεις του αθλήματος, αλλά και στους ανθρώπους της ομάδας για ένα υπέροχο μέλλον.