25 Νοεμβρίου 2017

Την ήττα  στο τάι μπρέικ  γνώρισε το αντρικό τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα στο κλειστό της Καλαμαριάς με 2-3 από την Ελπίδα Αμπελοκήπων και σε συνδυασμό με τα σημερινά αποτελέσματα οι Πόντιοι υποχώρησαν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους «κοκκινόμαυρους» να επιβάλουν το ρυθμό τους κερδίζοντας το πρώτο σετ με 25-20.  Με την φόρα του πρώτου σετ οι Πόντιοι κέντησαν και το δεύτερο με 25-22 για το 2-0.  Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αντιδράσουν  κατακτώντας το τρίτο σετ με δυσκολία για το 2-1 με σκορ 23-25. Οι παίχτες της Ελπίδας εκμεταλλεύτηκαν την αδράνεια του Απόλλωνα και στο τέταρτο το κέρδισαν  με 20-25, για το 2-2. Το παιχνίδι μοιραία οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ με τις καρδίες να σπάνε και τους δυο χρυσούς βαθμούς να πηγαίνουν στην ομάδα των φιλοξενούμενων με 13-15 για το τελικό 2-3.