02 Δεκεμβρίου 2017

Την δεύτερη διαδοχική του ήττα στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας, γνώρισε στο τάι μπρέικ το αντρικό τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα με 3-2 από τον συμπολίτη του Άρη, αποκομίζοντας όμως και έναν πολύτιμο βαθμό.

Οι «κοκκινόμαυροι» ξεκίνησαν  κατακτώντας με δυσκολία το πρώτο σετ του αγώνα με 23-25.  Οι γηπεδούχοι γρήγορα απάντησαν στις προσπάθειες των Ποντίων κερδίζοντας το δεύτερο σετ με σχετική ευκολία με 25-19 για το 1-1.  Η ισοφάριση επίδρασε αρνητικά στους παίχτες του Απόλλωνα χάνοντας και το τρίτο σετ με ίδιο ακριβώς σκορ για το 2-1 στα σετ.  Στο τέταρτο και πλέον σημαντικό σετ, οι δυο ομάδες βάδιζαν μαζί στο σκορ  με τους Πόντιους να κατακτούν το σετ με 25-27 για το 2-2.  Στο «χρυσό» σετ οι παίχτες του Απόλλωνα δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη, χάνοντας με 15-9 από τους κιτρινόμαυρους.