24 Δεκεμβρίου 2017

Τον βαθμό αποκόμισε...

στο τελευταίο παιχνίδι για το 2017 το αντρικό τμήμα βόλεϊ αγωνιζόμενο στην πόλη των Σερρών κόντρα στον τοπικό Α.Ο.Σ με 3-2 στα σετ, κρατώντας την τρίτη θέση της βαθμολογίας του ομίλου.

Ο αγώνας από το πρώτο κιόλας σετ φάνηκε να είναι δύσκολος, με τους γηπεδούχους να κοντράρουν σε όλο το σετ  κατακτώντας το με 28-26.  Στο δεύτερο ήταν η σειρά των Ποντίων να απαντήσουν με τον ίδιο τρόπο κάνοντας το 1-1 με σκορ 27-29. Οι «κοκκινόμαυροι» πραγματοποίησαν  την ολική ανατροπή στο τρίτο σετ του αγώνα κατακτώντας το με 23-25 για το 1-2 που έδωσε και τον έναν βαθμό. Κάπου έχει οι δυνάμεις των παιχτών του Απόλλωνα φάνηκε να τους αφήνουν, με τους «πράσινους»  να κάνουν την ανατροπή του σκορ κερδίζοντας το τέταρτο σετ με 25-13, πηγαίνοντας το ματς στο τάι μπρέικ. Εκεί μίλησε η έδρα με τους Σερραίους να παίρνουν την νίκη με 3-2 σετ και σκορ 15-13.