25 Φεβρουαρίου 2018

Συνέχεια στα θετικά

αποτελέσματα έδωσε το γυναίκειο τμήμα μπάσκετ του Απόλλωνα επικρατώντας στο κλειστό της Καλαμαριάς του Πανσερραϊκού με 65-42, φορτσάροντας παράλληλα στο δεύτερο μέρος του αγώνα καλύπτοντας την διαφορά του παιχνιδιού του πρώτου γύρου.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να βαδίζουν μαζί στο σκορ, χωρίς να μπορούν να φτιάξουν κάποια διαφορά, κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο 14-14. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Πόντιες κατάφεραν να δημιουργήσουν απόσταση, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με το υπέρ τους 31-22.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα οι «κοκκινόμαυρες», αφού κατάφεραν να κρατήσουν την διαφορά σε διψήφιο νούμερο στο τέλος της τρίτης περιόδου με 45-32, τα έδωσαν όλα στην τέταρτη περίοδο ανεβάζοντας την διαφορά και καλύπτοντας την ήττα στον πρώτο γύρο με το τελικό 65-42.

Επόμενος αντίπαλος για τις «κοκκινόμαυρες» είναι εκτός έδρας οι Τιτάνες Δράμας.

Δεκάλεπτα: 14-14, 31-22, 45-32, 65-42

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Γκογκάκης- Καρακασίδου) Ακσεχέρογλου 4, Αντωνιάδου 7(1), Ιγγλέζου 11(3), Τσίτσου 9(1), Παλλάνη, Ευσταθίου 2, Οικονόμου 8(2), Σιφναίου, Διαμαντίδου 8(1), Καϊμακτσή 11, Παπαρέντη 3(1), Παπαϊωάννου 2.

ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Σιάκκα) Πιτσιάβα 2, Γκανάτσιου 3, Πελτέκη 13, Μίχου 4, Διαμανάκου , Κίναλη 4, Χύσα 4, Μπακιρτζίδου 6, Βλάχβεη, Νασιάκου 4, Σιάκκα 2, Σιδερίδου.