25 Φεβρουαρίου 2018

Νίκη που

τον κρατάει σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη πήρε το αντρικό τμήμα μπάσκετ του Απόλλωνα, επικρατώντας εκτός έδρας του Κένταυρου Καλλικράτειας με 68-79, κάνοντας την ανατροπή στο δεύτερο μέρος.

Στην πρώτη περίοδο του αγώνα οι Πόντιοι έμειναν κοντά στο σκορ με τους γηπεδούχους, να έχουν έναν πόντο διαφοράς για το 19-18. Η εικόνα αυτή δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 33-31.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα οι «κοκκινόμαυροι» του κ.Γεωργιάδη έκαναν την ολική ανατροπή, μπαίνοντας αυτοί μπροστά στο σκορ, κλείνοντας την περίοδο στο 56-63. Στην τέταρτη περίοδο, αν και οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να βρουν λύσεις, τελικά είδαν το ροζ φύλλο αγώνα να πηγαίνει στα χέρια του Απόλλωνα με το τελικό 68-79, δίνοντας μια σημαντική νίκη στους Πόντιους.

Επόμενος αντίπαλος για τον Απόλλωνα την επομένη εβδομάδα η ομάδα της Ευκαρπίας εντός έδρας στις 4/3.

Δεκάλεπτα: 19-18, 33-31, 56-63, 68-79