04 Μαρτίου 2018

Συνέχεια στα θετικά

της αποτελέσματα έδωσε το γυναικείο τμήμα μπάσκετ του Απόλλωνα, επικρατώντας εκτός έδρας των Τιτάνων Δράμας με 55-48, καλύπτοντας και την διαφορά από την ήττα στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.

Από τα πρώτα κιόλας λεπτά του αγώνα οι δυο ομάδες βάδιζαν μαζί στο σκορ, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι υπέρ του Απόλλωνα με 12-10. Στην δεύτερη περίοδο, αν και οι δυο ομάδες προσπάθησαν, οι Πόντιες ήταν αυτές που πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 25-26.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα οι «μάχες» συνεχίστηκαν, με τις δυο ομάδες να μένουν αρκετά κοντά στο σκορ, κλείνοντας την περίοδο με 37-40. Ενώ όλα έδειχναν ότι η νίκη θα πήγαινε στα χέρια της μιας ή της άλλης ομάδας, με δυσκολία ο Απόλλωνας απάντησε στο σερί των γηπεδούχων με ένα 9-1 κατακτώντας το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 48-55.

Επόμενος αντίπαλος για τις γυναίκες του Απόλλωνα είναι η ΑΕ Πυλαίας την επόμενη εβδομάδα.

Δεκάλεπτα: 10-12, 25-26, 37-40, 48-55

Τιτάνες Δράμας(Μάρκου) Τόγα 11(2), Μαραγκού , Σαμολαδά 7(1), Γιαντσιώρη 10, Τζιαμπάζη 15(5), Αθανασιάδου.

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Γκογκάκης- Καρακασϊδου) Ιγγλέζου 14(3), Παπαρέντη, Αντωνιάδου 9(2), Τσίτου 4, Οικονόμου 10(2), Ακσεχέρογλου 9, Ευσταθίου, Σιφναίου,Διαμαντίδου 4, Καϊμακτσή 5, Παπαϊωάννου.