04 Μαρτίου 2018

Σε ένα πραγματικά

δύσκολο παιχνίδι, ο Απόλλωνας γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την Ευκαρπία με 75-77 στον έξτρα χρόνο, μιας και η κανονική περίοδος έκλεισε στο 70-70. Αυτή η ήττα για τους Πόντιους τους βάζει εκ νέου σε δύσκολη θέση, μιας και ο αγώνας αυτός ήταν παιχνίδι με σύλλογο που έχει τους ίδιους στόχους την φετινή χρονιά.

Στο πρώτο ημίχρονο, αν και οι δυο ομάδες προσπάθησαν να δημιουργήσουν διαφορές, τελικά πήγαν στα αποδυτήρια της ανάπαυλας με το σκορ να δείχνει 31-32. Στο δεύτερο μέρος οι μάχες άναψαν με την κανονική διάρκεια του αγώνα να κλείνει με 70-70 και οδηγώντας τις δυο ομάδες στον έξτρα χρόνο. Εκεί οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν την νίκη με 77-75.

Επόμενος αντίπαλος για τον Απόλλωνα είναι την επόμενη Κυριακή η ΜΕΝΤ εκτός έδρας.