18 Μαρτίου 2018

Ακόμα και στον τελευταίο αγώνα της χρονιάς, οι παίχτες του Απόλλωνα δεν άφησαν τις προσπάθειες τους για την κατάκτηση μιας ακόμα νίκης, κερδίζοντας το βαθμό από την ομάδα της Κομοτηνής στην τελευταία αγωνιστική των play off με σκορ 3-2.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για τους Πόντιους που είδαν τους γηπεδούχους και πρωτοπόρους της βαθμολογίας να κάνουν το 2-0 στα σετ και φαινομενικά να φτάνουν ένα βήμα πριν από μια καθαρή νίκη. Κάπου εκεί οι «κοκκινόμαυροι» έφεραν τα πάνω κάτω οδηγώντας το παιχνίδι στο τάι μπρέϊκ με το 2-2. Στο τελευταίο σετ οι παίχτες του Απόλλωνα κεντράρισαν για τα καλά τους γηπεδούχους για το 13-13, λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Τελικά η νίκη πήγε στα χέρια της Κομοτηνής με 15-13 και 3-2 στα σετ.